Koulutuskeskus Braheen hyväksytyt opiskelijat - Koulutuskeskus Brahe
Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On YoutubeVisit Us On Linkedin
12.6.2020

Koulutuskeskus Braheen hyväksytyt opiskelijat

Raahen ammattiopisto

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, pk
AHOLA, ANTON MIKAEL
ALARDT, ALEKSI VALTTERI
HARTIKKA, JANNE MATIAS
HEIKKILÄ, ANTON HERMANNI
HEIKKINEN, ELMERI MIKAEL
HELAAKOSKI, JERI JUHANI
JUSSILA, ANTTU MARTTI SAMUEL
KARVONEN, NIKLAS OSKAR
KESKITALO, NIKO ANTERO
KIVIMÄKI, MATTI MIKAEL
LACKSTRÖM, LUUKAS BENJAMIN
LEHTELÄ, JUHO AKSELI
LOHI, JOHANNES VALTTERI
NURMIARO, SAMU MATTI TAPIO
PULSKA, KAI JEREMIAS (
RAJAMÄKI, TIKO ATTE JUHANI
YRJÄNÄ, TOMMI EMIL JOHANNES

Autoalan perustutkinto, pk
ERKKILÄ, SAKU SANTERI
HAHO, TUOMAS AUKUSTI
JUOLA, NIKO AARO VILJAMI
KAIKKONEN, JOONAS VALTTERI
KIVINIEMI, AARO MATIAS
KORVELA, SONJA LAURA EVELIINA
LUOTO, LEEVI OSKARI
MEHTÄTALO, RAITO ERKKO OSSIAN
MYLLYLÄ, EETU PENTTI JOHANNES
PITKÄNEN, TONI JUHANI
PYYKÖLÄ, MAIJA HENNA EMILIA
RANTALA, MATIAS EEMIL JOONATAN
SINILUOTO, JERE MISKA PETTERI
TASKILA, OSKARI JOHANNES
TOPPILA, ELIAS AUKUSTI
TÖRMIKOSKI, VEETI MATIAS
VIEROLA, RONI MIKAEL

Rakennusalan perustutkinto, pk
AITTO-OJA, AAPO-ELIAS
ALA-AHO, MIRO SAKARI
ETELÄAHO, KALLE ANSELMI (
HOOKANA, JONNE TAPANI ANTERO
JOUNILA, ANDREAS AKI PETTERI
KALLUNKI, JUHANI VEIKKO VILJAMI
KESKITALO, VEETI JASPER
KINNUNEN, REINO ROBERT
KORTESSALO, LEEVI NIKO VILJAMI
LUOVI, RIKU VALTTERI
NIKULA, VILLE SAKARI ANTON
PARKKILA, MATTI OLAVI
TANSKANEN, PESSI KASIMIR
UKURA, EMMA MARIELLA
YLIKULJU, VEETI EEMELI

Talotekniikan perustutkinto, pk
AATSINKI, JAAKKO MATIAS
AITTOLA, RONI RASMUS
ALANKO, VEIKKO MATIAS
HARTIKKA, LAURI MIKAEL
KARHUMAA, JYRI EEVERT
KAUPPILA, LASSI ILMARI
KIVELÄ, NIKO MATTIAS
LEPPÄLÄ, JONI HERMAN JOHANNES
LOHILAHTI, LAURI ANTERO RIKHARD
MATTILA, MICO VÄINÖ VALTTERI
MYLLYLÄ, VILJAMI PETRINPOIKA
ORAVISJÄRVI, SAKU JUHO KALEVI
POUKKULA, NIKO MIKAEL
TUOMAALA, ELIA MIKAEL
YLIKULJU, KASPER AUKUSTI

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, pk
ALATALO, VÄINÖ IISAKKI
ESKELINEN, HELMI OLIVIA
HONKA, JERE JOHANNES
JANSSON, IDA SOFIA
LUKKA, OONA TUULIA
MATHLIN, ANNA-MARIA HENRIIKKA
PAAKKARI, CAROLIINA LAURA MARIA
PELTONEN, PETE SANTERI
SIPOLA, NENNA KATARIINA
TOLKKINEN, JESPER MIRO IISAKKI
WEDMAN, RIKU OSKARI
VUORINEN, JUTTA ALINA

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, pk
ERKKILÄ, ONNI AAPO EEMELI
HOSSEINI, KAZEM
HYVÄRI, JAAKKO MATIAS
JOKELA, ALEKSI HAUFERT
KAREKIVI, SANTTU EELIS
KAUPPILA, MISKA PETTERI
KAUPPINEN, PASI ERKKI TAPIO
KNUUTINEN, ARTTU OSKARI
KOMULAINEN, JANI JUHANI MIKAEL
KOSKELA, AKSELI JUHO MATIAS
KYRÖLÄINEN, OTTO ANTERO
LAMPELA, TOPI TANELI
NIEMONEN, JUHO PETTERI
NOUSIAINEN, JANI VILLE TAPANI
OJALA, NIKO TAPANI
PATANEN, ALEKSI JUHA MATIAS
PERÄTALO, PATRIK MIKAEL
PULKKINEN, JUSSI IVAN ANATOLIJ
RANTA, RONJA ELENA
RUUTIKAINEN, KOSTI LASSI AUKUSTI
SANDVIK, ASSI EVELIINA
SAUKKO, MARKUS ALEKSI
SIU, TINH
SIUVATTI, LUCA KAI VALTTERI
STORLÖPARE, JANI HENRIK
SUVANTO, JIMMY SEBASTIAN
TUIKKALA, SAMI AKSELI
VARPENIUS, ANTTI PETTER JUHANA

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, pk
DULLOVI, NORA
ESKOLA, JASMIN SUSANNA
HALITI, IBADETE
HERRALA, SAARA TUULIA
KESKITALO, MARI ELINA
KIVELÄ, SIINA ELMIINA
KYTÖAHO, SOFIA HELENA MIRJAMI
KÄRÄJÄOJA, JULIAANA ELEONOORA
MANNINEN, MIIA JONNA MARIA
PYYKKÖ, JANITA SOFIA
TYYSKÄ, ANNI KATARIINA
VARGOVÁ, VIKTORIA

Logistiikan perustutkinto, pk
HAUTAMÄKI, JOHANNA EVELIINA
HEKKALA, MAIJU KAROLIINA
JUNTTILA, VALTTERI ARVID
KOTILA, JESSE JUHANI MIKAEL
MATKASELKÄ, NOORA AINO EVELIINA
PARVIAINEN, JUTTA SOFIA
RAUTAKOSKI, JUSSI JOONATAN
SKURIN, FREDY

 

Lybeckerin opisto

Kuvallisen ilmaisun osaamisala, yo
Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto
LIEVONEN, HELMI ELVIIRA
NUORALA, ANNA ELISA

Kuvallisen ilmaisun osaamisala, pk
Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto
AAKKO, VEETI VALTTERI
FONSELIUS, VEERA-MARIA VILHELMIINA
HIETALA, MAX MIKAEL
KOIVUMÄKI, SUVI MARIA ANNIKKI
KOSKELA, SINNA MAIJA HENRIIKKA
KOSMOWSKA, IZABELA
KUJALA, OONA MARIA TUULIKKI
KULIKOVA, ANNA
MASTOLA, EMILIA SOFIA
NIEMELÄ, SAARA JOSEFIINA
OJALA, PAULIINA ELVI ANNELI
PERÄTALO, ANNI MARIA
PÖNKKÖ, SAIJA MIRJAMI
SIVONEN, IDA JULIA MADELEINE
VALTA, KUKKA KERTTULI
YAN, JINGHANG

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, yo
PYYLUOMA, JULIA EMMA KAARINA

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, pk
ASCHBERG, ARMAS SEBASTIAN
HUOTARI, TIIA HELMI MARIA
KESKIKALLIO, TINO TAPANI
KINNUNEN, AADA-MARIA
KOSKELA, PINJA MARIA
KOTAJÄRVI, ADALMIINA EDITH JULIANNA
KYRÖLÄINEN, IIDA SENJA ALINA
LASSILA, SEVERI MIIKA MATIAS
LUUKKONEN, RASMUS ANTON-JULIUS ALEKSANDER
MIKKONEN, JOONA MIKAEL
NIEMINEN, JUHA PEKKA VIHTORI
NIINIMAA, EMMI AINO JOHANNA
SAMMALKANGAS, VALTTERI JUHO-MATTI
SAVOLAINEN, VALTTERI ALEKSI
SIPILÄ, JAMI SANTERI
VESTERINEN, ALISA AURORA
VÄNTÖNEN, SEBASTIAN ALEKSI
VÄYRYNEN, OONA MARIA

Sisustusalan osaamisala, pk
Taideteollisuusalan perustutkinto
HUOTARI, AADA-SOFIA VILHELMIINA
JUKKOLA, TONI MIKAEL
KOTAJÄRVI, ENNIMARIA MILJAANA
LAINE, ANNI KRISTIINA
MYLLYAHO, MIRVA HELENA EMILIA
SOVISALO, SANNI SOFIA
TUOMIKOSKI, ANNA-LYYDIA SERAFIINA

Pintakäsittelyalan perustutkinto, pk
HIRVASNIEMI, MARIKA LINNEA
HIRVASNIEMI, SAARA VEERA MAARIT
HOSSEINI, MOHAMMAD
KLAAVO, SUSANNE LAHJA ELISABET
LEINONEN, OSKARI NIILO ANDREAS
MYLLYNEN, MIKA TAPIO
PAANANEN, CLAUDIA WILHELMIINA
SILVOLA, TUUKKA ANDRES FERNANDO
YLITALO, HELMI EEVI ELISABET

Ruukin maaseutuopisto

Maatalousalan perustutkinto

Helaakoski Emmi
Hyväri Väinö
Jantunen Mira
Jasem Deebo
Ukura Matias
Yrjänä Jopi

Hevostalouden perustutkinto

Alapirtti Jenni
Eskola Iida
Hartikka Riina
Heikkinen Sanni
Hytönen Irina
Koskinen Viivi
Kourunen Jenna
Lauri Nea
Mämmelä Taija
Nuojua Monica
Rajaniemi Nanna
Ruuska Neea
Savela Isla
Seppä Ronja
Tuovinen Anna
Wiman Mari

Osa hyväksytyistä ei halua nimeään julki.