Asiakastyöt - Koulutuskeskus Brahe
Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On YoutubeVisit Us On Linkedin

KOULUTUSKESKUS BRAHEN ASIAKASTYÖT

Meiltä saat monipuoliset palvelut opiskelijoiden tuottamina. Onko sinulla tarvetta autoremontille, uusi ilme hiuksiin, remonttia asuntoon, verhoilua huonekaluihin tai vaikkapa nettisivut yritykselle? Ota yhteyttä alla oleviin vastuuhenkilöihin!

Opiskelijatyöt ovat tärkeä osa opiskelua ja ammattilaiseksi kehittymistä. Asiakastyöt sovitetaan opetukseen, kysy palveluaikoja vastuuhenkilöiltä.

AUTO- JA KULJETUSALAN PALVELUT

Pesut, vahaukset, rengastyöt/-tasapainotukset
Öljynvaihdot/-huollot/määräaikaishuollot
Jarruhuollot/-nesteidenvaihdot, katsastustarkastukset, ilmastointihuollot
4-pyöräsuuntaukset, kansi- / venttiilityöt, moottorin ja voimansiirron huollot / korjaukset
Sähkö- / elektroniikkavikojen luku / etsintä / korjaus
Alustatyöt ja pienkoneet
Auto-osaston hinnasto

Jari Aitta, puh. 050 430 5489, jari.aitta@raahenedu.fi
Ari Pentti, puh. 040 135 7168, ari.pentti@raahenedu.fi
Harri Tyni, puh. 050 596 5758, harri.tyni@raahenedu.fi

MEDIA, VIESTINTÄ JA KUVATAIDE

Piirrosanimaatiot
Pekka Korhonen, puh. 0400 597 346, pekka.korhonen@raahenedu.fi

Prosessikuvaukset, Pelituotannot, 3D-mallinnus ja -animointi
Jussi Kotka, puh. 0400 649 345, jussi.kotka@raahenedu.fi

Visuaaliset ilmeet, Julkaisujen suunnittelu ja taitto, Some-markkinointi
Mira Torvinen-Määttä, puh. 040 135 7143, mira.torvinen-maatta@raahenedu.fi

Ohjaustoiminta, maalaukset, taidegrafiikka, taidetuotteet
Raija Korppila, puh. 0400 543 845, raija.korppila@raahenedu.fi

Äänentoistot, valaisu, äänityspalvelut
Jari Asukas, puh. 0400 597 391, jari.asukas@raahenedu.fi

Valokuvaus ja kuvankäsittely
Harri Hemmilä, puh. 040 356 0416, harri.hemmila@raahenedu.fi

Videokuvaukset, jälkituotannot ja streaming
Jussi Kotka, puh. 0400 649 345, jussi.kotka@raahenedu.fi

Nettisivustot, Verkkopalveluiden toteuttaminen
Mika Ekoluoma, puh. 0400 597 293, mika.ekoluoma@raahenedu.fi

TEKNIIKAN JA LABORATORIOALAN PALVELUT

Koneistus-, hitsaus- ja levytyöt
Arto Koivula, puh. 040 1357 136, arto.koivula@raahenedu.fi

Laboratorion analyysipalvelut
Kristiina Penttilä, puh. 050 576 6653, kristiina.penttila@raahenedu.fi

HYVINVOINTI JA KAUNEUDENHOITO

Hierontapalvelut
Klinikka avoinna ma-pe. Lisätietoja ja ajanvaraukseen pääset tästä!
Mia Ahinko, puh. 044 439 4379, mia.ahinko@raahenedu.fi

Pekkatorin Hius- ja Kauneushoitola palvelee arkisin maanantaista perjantaihin.
Hoitola on avoinna myös kesä- ja heinäkuun. Asiakaspalvelu / Ajanvaraus puhelimitse 050 371 2350.

Tästä pääset sähköiseen ajanvaraukseen

Hius ja kauneushoitolan palveluhinnasto 1.9.2019

MAATALOUS-, HEVOS- JA LUONTOALAN PALVELUT

Maatalouden urakointityöt, Kaivinkonetyöt, traktorien ja kaivinkoneiden kunnostustyöt
Henri Karhumaa, puh. 040 1425 069, henri.karhumaa@raahenedu.fi

Metsästysmatkat, riistaruokapalvelut
Teemu Keränen, puh. 040 142 5065, teemu.keranen@raahenedu.fi

Tyhy-/virkistyspäivät, ratsastustunnit, majoituspalvelut, leirit
Esa Lehto, puh. 040 135 7135, esa.lehto@raahenedu.fi

RAKENNUS- JA SÄHKÖALAN PALVELUT

Tilojen saaneraus, perustusten rakentaminen sekä talon- ja pienrakentaminen
Jari Kauro, puh. 050 514 4495, jari.kauro@raahenedu.fi

Katto-, lattia- ja seinäpinnoitustyöt, kalusteasennukset, sisäremontit
Jani Lehtoniemi, puh. 0400 667 379, jani.lehtoniemi@raahenedu.fi

Uudis- ja korjauskohteiden sähkötyöt
Matti Mämmelä, puh. 050 576 6664, matti.mammela@raahenedu.fi

Lämpö-, vesi- ja ilmastointityöt
Reino Tapio, puh. 050 576 6619, reino.tapio@raahenedu.fi

RAVINTOLA-ALAN PALVELUT

Kahvitukset, pitopalvelut ja juhlat
Kirsi Riikonen, puh. 040 514 6706, kirsi.riikonen@raahenedu.fi

SISUSTAMINEN

Sisustus- ja kalustesuunnittelu, pintamateriaali- ja värisuunnitelmat, irtokaluste- ja tekstiilivalinnat
Myyntistailaukset, tilojen visualisointi
Tuija Nurkkala, puh. 0400 252 138, tuija.nurkkala@raahenedu.fi

Kalusteverhoilu ja ajoneuvoverhoilu
Eva Mahlamäki, puh. 040 808 6930, eva.mahlamaki@raahenedu.fi