Asiakastyöt - Koulutuskeskus Brahe
Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On YoutubeVisit Us On Linkedin

KOULUTUSKESKUS BRAHEN ASIAKASTYÖT

Meiltä saat monipuoliset palvelut opiskelijoiden tuottamina. Tarvetta autoremontille, uusi ilme hiuksiin, remonttia asuntoon, verhoilua huonekaluihin tai vaikkapa nettisivut yritykselle? Ota yhteyttä alla oleviin vastuuhenkilöihin!

Opiskelijatyöt ovat tärkeä osa opiskelua ja ammattilaiseksi kehittymistä. Asiakastyöt sovitetaan opetukseen, kysy palveluaikoja vastuuhenkilöiltä.

AUTO- JA KULJETUSALAN PALVELUT

Autohuollot ja korjaukset

Pesut, vahaukset, rengastyöt/-tasapainotukset
Öljynvaihdot/-huollot/määräaikaishuollot
Jarruhuollot/-nesteidenvaihdot, katsastustarkastukset, ilmastointihuollot
4-pyöräsuuntaukset, kansi- / venttiilityöt, moottorin ja voimansiirron huollot / korjaukset
Sähkö- / elektroniikkavikojen luku / etsintä / korjaus
Alustatyöt ja pienkoneet
Auto-osaston hinnasto

Jari Aitta, puh. 050 430 5489, jari.aitta@raahenedu.fi
Ari Pentti, puh. 040 135 7168, ari.pentti@raahenedu.fi
Harri Tyni, puh. 050 596 5758, harri.tyni@raahenedu.fi

MEDIA, VIESTINTÄ JA KUVATAIDE

Animaatio- ja pelituotannot

Piirrosanimaatiot
Pekka Korhonen, puh. 0400 597 346, pekka.korhonen@raahenedu.fi

Prosessikuvaukset, Pelituotannot, 3D-mallinnus ja -animointi
Jussi Kotka, puh. 0400 649 345, jussi.kotka@raahenedu.fi

Graafiset tuotannot

Visuaaliset ilmeet, Julkaisujen suunnittelu ja taitto, Some-markkinointi
Mira Torvinen-Määttä, puh. 040 135 7143, mira.torvinen-maatta@raahenedu.fi

Kuvataidepalvelut

Ohjaustoiminta, maalaukset, taidegrafiikka, taidetuotteet

Raija Korppila, puh. 0400 543 845, raija.korppila@raahenedu.fi

Tapahtuma-ja äänituotanto

Äänentoistot, valaisu, äänityspalvelut

Jari Asukas, puh. 0400 597 391, jari.asukas@raahenedu.fi

Valokuvauspalvelut

Valokuvaus ja kuvankäsittely

Harri Hemmilä, puh. 040 356 0416, harri.hemmila@raahenedu.fi

Videotuotannot

Videokuvaukset, jälkituotannot ja streaming

Jussi Kotka, puh. 0400 649 345, jussi.kotka@raahenedu.fi

Www-sivut

Nettisivustot, Verkkopalveluiden toteuttaminen

Mika Ekoluoma, puh. 0400 597 293, mika.ekoluoma@raahenedu.fi

TEKNIIKAN JA LABORATORIOALAN PALVELUT

Kone- ja metallityöt

Koneistus-, hitsaus- ja levytyöt

Arto Koivula, puh. 040 1357136, arto.koivula@raahenedu.fi

Laboratoriopalvelut

Analyysipalvelut

Kristiina Penttilä, puh. 050 576 6653, kristiina.penttila@raahenedu.fi

TERVEYS-, HYVINVOINTI- JA KAUNEUSALAN PALVELUT

Hierontaklinikka

Hierontapalvelut
Klinikka avoinna ma-pe. Lisätietoja ja ajanvaraukseen pääset tästä!

Mia Ahinko
puh. 044 439 4379, mia.ahinko@raahenedu.fi

Hius- ja kauneudenhoitopalvelut

Pekkatorin Hius- ja Kauneushoitola palvelee arkisin maanantaista perjantaihin. Hoitola on avoinna myös kesä- ja heinäkuun. Asiakaspalvelu / Ajanvaraus puhelimitse 050 371 2350.

Tästä pääset sähköiseen ajanvaraukseen

Hius ja kauneushoitolan palveluhinnasto 1.9.2019

MAATALOUS-, HEVOS- JA LUONTOALAN PALVELUT

Maatalousala ja koneurakointi

Maatalouden urakointityöt, Kaivinkonetyöt, traktorien ja kaivinkoneiden kunnostustyöt

Henri Karhumaa
puh. 040 1425 069, henri.karhumaa@raahenedu.fi

Luontopalvelut

Metsästysmatkat, riistaruokapalvelut

Teemu Keränen
puh. 040 142 5065, teemu.keranen@raahenedu.fi

Hevosalan palvelut

Tyhy-/virkistyspäivät, ratsastustunnit, majoituspalvelut, leirit

Esa Lehto
puh. 040 135 7135, esa.lehto@raahenedu.fi

RAKENNUS- JA SÄHKÖALAN PALVELUT

Rakennusalan työt

Tilojen saaneraus, perustusten rakentaminen sekä talon- ja pienrakentaminen

Jari Kauro
puh. 050 514 4495, jari.kauro@raahenedu.fi

Sisärakentaminen

Katto-, lattia- ja seinäpinnoitustyöt, kalusteasennukset, sisäremontit

Jani Lehtoniemi
puh. 0400 667 379, jani.lehtoniemi@raahenedu.fi

Sähkötyöt

Uudis- ja korjauskohteiden sähkötyöt

Matti Mämmelä
puh. 050 576 6664, matti.mammela@raahenedu.fi

Lämpö-, vesi- ja ilmastointityöt

Reino Tapio
puh. 050 576 6619, reino.tapio@raahenedu.fi

RAVINTOLA-ALAN PALVELUT

Ravintola-ja pitopalvelut

Kahvitukset, pitopalvelut ja juhlat

Kirsi Riikonen
puh. 040 514 6706, kirsi.riikonen@raahenedu.fi

SISUSTAMINEN

Sisustus- ja kalustesuunnittelu

Sisustus- ja kalustesuunnittelu, pintamateriaali- ja värisuunnitelmat, irtokaluste- ja tekstiilivalinnat
Myyntistailaukset, tilojen visualisointi

Tuija Nurkkala
puh. 0400 252 138, tuija.nurkkala@raahenedu.fi

Verhoilu

Kalusteverhoilu ja ajoneuvoverhoilu

Eva Mahlamäki
puh. 040 808 6930, eva.mahlamaki@raahenedu.fi