Asiakastyöt - Koulutuskeskus Brahe
Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On YoutubeVisit Us On Linkedin

Koulutuskeskus Brahen asiakastyöt

Meiltä saat monipuoliset palvelut opiskelijoiden tuottamina.
Tarvetta autoremontille, uusi ilme hiuksiin, remonttia asuntoon tai vaikkapa nettisivut yritykselle? Ota yhteyttä alla oleviin vastuuhenkilöihin!

Animaatio- ja pelituotannot

Piirrosanimaatiot

Pekka Korhonen
puh. 0400 597 346
pekka.korhonen@raahenedu.fi

Prosessikuvaukset
Pelituotannot
3D-mallinnus ja -animointi

Jussi Kotka
puh. 0400 649 345
jussi.kotka@raahenedu.fi

Autohuollot ja korjaukset

Pesut/vahaukset
Rengastyöt/-tasapainotukset
Öljynvaihdot/-huollot/määräaikaishuollot
Jarruhuollot/-nesteidenvaihdot
Katsastustarkastukset, ilmastointihuollot
4-pyöräsuuntaukset, kansi- / venttiilityöt
Moottorin ja voimansiirron huollot / korjaukset
Sähkö- / elektroniikkavikojen luku / etsintä / korjaus
Alustatyöt, pienkoneet
Auto-osaston hinnasto

Jari Aitta, puh. 050 430 5489
jari.aitta@raahenedu.fi

Ari Pentti, puh. 040 135 7168
ari.pentti@raahenedu.fi

Harri Tyni, puh. 050 596 5758
harri.tyni@raahenedu.fi

Graafiset tuotannot

Visuaaliset ilmeet
Julkaisujen suunnittelu ja taitto
Some-markkinointi

Mira Torvinen Määttä
puh. 040 135 7143
mira.torvinen-maatta@raahenedu.fi

Hevosalan palvelut

Tyhy-/virkistyspäivät
Ratsastustunnit
Majoituspalvelut
Leirit

Esa Lehto
puh. 040 135 7135
esa.lehto@raahenedu.fi

Hierontaklinikka

Avoinna ma-pe. Lisätietoja ja ajanvaraukseen pääset tästä!

Mia Ahinko
puh. 044 439 4379
mia.ahinko@raahenedu.fi

Kone- ja metallityöt

Metalliosasto tekee asiakastöinä erilaisten kappaleiden koneistus- hitsaus- ja levytöitä.

Arto Koivula
puh. 040 1357136
arto.koivula@raahenedu.fi

Kuvataidepalvelut

Ohjaustoiminta
Maalaukset
Taidegrafiikka
Taidetuotteet

Raija Korppila
puh. 0400 543 845
raija.korppila@raahenedu.fi

Laboratoriopalvelut

Analyysipalvelut

Kristiina Penttilä
puh. 050 576 6653
kristiina.penttila@raahenedu.fi

Luontopalvelut

Metsästysmatkat
Riistaruokapalvelut

Teemu Keränen
puh. 040 142 5065
teemu.keranen@raahenedu.fi

Maatalousala ja koneurakointi

Maatalouden urakointityöt
Kaivinkonetyöt
Traktorien ja kaivinkoneiden kunnostustyöt

Henri Karhumaa
puh. 040 1425 069
henri.karhumaa@raahenedu.fi

Hius- ja kauneudenhoitopalvelut

Pekkatorin Hius- ja Kauneushoitola palvelee arkisin maanantaista perjantaihin. Hoitola on avoinna myös kesä- ja heinäkuun.
Asiakaspalvelu / Ajanvaraus
puh. 050 371 2350

Tästä pääset sähköiseen ajanvaraukseen

Hius ja kauneushoitolan palveluhinnasto 1.9.2019

Rakennusalan työt

Rakennusalan asiakastöinä toteutetaan tilojen saanerausta, perustusten rakentamista sekä talon- ja pienrakentamista.

Jari Kauro
puh. 050 514 4495
jari.kauro@raahenedu.fi

Ravintola-ja pitopalvelut

Kahvitukset, pitopalvelut ja juhlat

Kirsi Riikonen
puh. 040 514 6706
kirsi.riikonen@raahenedu.fi

Sisustus- ja kalustesuunnittelu

Sisustus- ja kalustesuunnittelu
Pintamateriaali- ja värisuunnitelmat
Irtokaluste- ja tekstiilivalinnat
Myyntistailaukset
Tilojen visualisointi

Tuija Nurkkala
puh. 0400 252 138
tuija.nurkkala@raahenedu.fi

Sisärakentaminen

Katto-, lattia- ja seinäpinnoitustyöt
Kalusteasentamiset
Sisäremontit

Jani Lehtoniemi
puh. 0400 667 379
jani.lehtoniemi@raahenedu.fi

Sähkötyöt

Uudis- ja korjauskohteiden sähkötyöt

Matti Mämmelä
puh. 050 576 6664
matti.mammela@raahenedu.fi

Talotekniikan ala (LVI)

LVI- työt

Reino Tapio
puh. 050 576 6619
reino.tapio@raahenedu.fi

Tapahtuma-ja äänituotanto

Äänentoistot
Valaisu
Äänityspalvelut

Jari Asukas
puh. 0400 597 391
jari.asukas@raahenedu.fi

Verhoilu

Kalusteverhoilu
Ajoneuvoverhoilu

Eva Mahlamäki
puh. 040 808 6930
eva.mahlamaki@raahenedu.fi

Valokuvauspalvelut

Valokuvaus
Kuvankäsittely

Harri Hemmilä
puh. 040 356 0416
harri.hemmila@raahenedu.fi

Videotuotannot

Videokuvaukset
Jälkituotannot
Streaming

Jussi Kotka
puh. 0400 649 345
jussi.kotka@raahenedu.fi

Www-sivut

Nettisivustot
Verkkopalveluiden toteuttaminen

Mika Ekoluoma
puh. 0400 597 293
mika.ekoluoma@raahenedu.fi