Asiakastyöt - Koulutuskeskus Brahe
Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On YoutubeVisit Us On Linkedin

TEKNIIKAN ALAN PALVELUT

Autohuollot ja korjaukset
Auto-osaston hinnasto

Jari Aitta, puh. 050 430 5489, jari.aitta@raahenedu.fi
Ari Pentti, puh. 040 135 7168, ari.pentti@raahenedu.fi
Harri Tyni, puh. 050 596 5758, harri.tyni@raahenedu.fi

Koneistus-, hitsaus- ja levytyöt
Arto Koivula, puh. 040 1357 136, arto.koivula@raahenedu.fi

Laboratorion analyysipalvelut
Kristiina Penttilä, puh. 050 576 6653, kristiina.penttila@raahenedu.fi

Tilojen saaneraus, perustusten rakentaminen sekä talon- ja pienrakentaminen
Jari Kauro, puh. 050 514 4495, jari.kauro@raahenedu.fi

Katto-, lattia- ja seinäpinnoitustyöt, kalusteasennukset, sisäremontit
Jani Lehtoniemi, puh. 0400 667 379, jani.lehtoniemi@raahenedu.fi

Uudis- ja korjauskohteiden sähkötyöt
Matti Mämmelä, puh. 050 576 6664, matti.mammela@raahenedu.fi

Lämpö-, vesi- ja ilmastointityöt
Reino Tapio, puh. 050 576 6619, reino.tapio@raahenedu.fi

Sisustus- ja kalustesuunnittelu, pintamateriaali- ja värisuunnitelmat, irtokaluste- ja tekstiilivalinnat
Myyntistailaukset, tilojen visualisointi
Sari Huttunen, puh. 040 1357164,  sari.huttunen@raahenedu.fi

Kalusteverhoilu ja ajoneuvoverhoilu
Eva Mahlamäki, puh. 040 808 6930, eva.mahlamaki@raahenedu.fi

LUOVAN/MEDIA-ALAN PALVELUT

Piirrosanimaatiot
Pekka Korhonen, puh. 0400 597 346, pekka.korhonen@raahenedu.fi

Prosessikuvaukset, Pelituotannot, 3D-mallinnus ja -animointi
Jussi Kotka, puh. 0400 649 345, jussi.kotka@raahenedu.fi

Visuaaliset ilmeet, Julkaisujen suunnittelu ja taitto, Some-markkinointi
Mira Torvinen-Määttä, puh. 040 135 7143, mira.torvinen-maatta@raahenedu.fi

Ohjaustoiminta, maalaukset, taidegrafiikka, taidetuotteet
Raija Korppila, puh. 0400 543 845, raija.korppila@raahenedu.fi

Äänentoistot, valaisu, äänityspalvelut
Jari Asukas, puh. 0400 597 391, jari.asukas@raahenedu.fi

Valokuvaus ja kuvankäsittely
Harri Hemmilä, puh. 040 356 0416, harri.hemmila@raahenedu.fi

Videokuvaukset, jälkituotannot ja streaming
Jussi Kotka, puh. 0400 649 345, jussi.kotka@raahenedu.fi

Nettisivustot, Verkkopalveluiden toteuttaminen
Mika Ekoluoma, puh. 0400 597 293, mika.ekoluoma@raahenedu.fi

PALVELUALA

Hierontapalvelut
Klinikka avoinna ma-pe. Lisätietoja ja ajanvaraukseen pääset tästä!
Mia Ahinko, puh. 044 439 4379, mia.ahinko@raahenedu.fi

Pekkatorin Hius- ja Kauneushoitola palvelee arkisin maanantaista perjantaihin.
Hoitola on avoinna myös kesä- ja heinäkuun.
Asiakaspalvelu / Ajanvaraus puhelimitse 050 371 2350.

Hius ja kauneushoitolan palveluhinnasto 1.9.2019

Kahvitukset, pitopalvelut ja juhlat
Kirsi Riikonen, puh. 040 514 6706, kirsi.riikonen@raahenedu.fi

LUONNONVARA-ALAN PALVELUT

Maatalouden urakointityöt, Kaivinkonetyöt, traktorien ja kaivinkoneiden kunnostustyöt
Henri Karhumaa, puh. 040 1425 069, henri.karhumaa@raahenedu.fi

Metsästysmatkat, riistaruokapalvelut
Teemu Keränen, puh. 040 142 5065, teemu.keranen@raahenedu.fi

Tyhy-/virkistyspäivät, ratsastustunnit, majoituspalvelut, leirit
Esa Lehto, puh. 040 135 7135, esa.lehto@raahenedu.fi