Asiakastyöt - Koulutuskeskus Brahe

Osaamista aloille, joissa tekijöitä tarvitaan

Koulutuskeskus Brahen asiakastyöt

Animaatio- ja pelituotannot

  • piirrosanimaatiot

Pekka Korhonen
puh. 0400 597 346
pekka.korhonen@raahenedu.fi

  • prosessikuvaukset
  • pelituotannot
  • 3D-mallinnus ja -animointi

Jussi Kotka
puh. 0400 649 345
jussi.kotka@raahenedu.fi

Autohuollot ja korjaukset

  • pesut / vahaukset
  • rengastyöt / -tasapainotukset
  • öljynvaihdot / -huollot
  • määräaikaishuollot
  • jarruhuollot / -nesteidenvaihdot
  • katsastustarkastukset
  • ilmastointihuollot
  • 4-pyöräsuuntaukset
  • kansi- / venttiilityöt
  • moottorin ja voimansiirron huollot / korjaukset
  • sähkö- / elektroniikkavikojen luku / etsintä / korjaus
  • alustatyöt
  • pienkoneet

Harri Tyni
puh. 050 596 5758
harri.tyni@raahenedu.fi

Graafiset tuotannot

  • visuaaliset ilmeet
  • julkaisujen suunnittelu ja taitto
  • some-markkinointi

Mira Torvinen Määttä
puh. 040 135 7143
mira.torvinen-maatta@raahenedu.fi

Hevosalan palvelut

  • tyhy-/virkistyspäivät
  • ratsastustunnit
  • majoituspalvelut
  • leirit

Esa Lehto
puh. 040 135 7135
esa.lehto@raahenedu.fi

Hierontapalvelut

  • klassinen hieronta
  • nivelliikkuvuuden edistäminen

Mia Ahinko
puh. 044 439 4379
mia.ahinko@raahenedu.fi

Kone- ja metallityöt

Metalliosasto tekee asiakastöinä erilaisten kappaleiden koneistus- hitsaus- ja levytöitä.

Arto Koivula
puh. 040 1357136
arto.koivula@raahenedu.fi

Korttikoulutukset

  • tulityökortti
  • työturvakortti
  • ea1 ja ea2 -kortit
  • trukkikortti
  • vesityökortti
  • kasvinsuojelututkinto

Maija Marjaniemi
puh. 044 439 3282
maija.marjaniemi@raahenedu.fi

Kuvataidepalvelut

  • ohjaustoiminta
  • maalaukset
  • taidegrafiikka
  • taidetuotteet

Raija Korppila
puh. 0400 543 845
raija.korppila@raahenedu.fi

Laboratoriopalvelut

Analyysipalvelut

Kristiina Penttilä
puh. 050 576 6653
kristiina.penttila@raahenedu.fi

Luontopalvelut

  • metsästysmatkat
  • riistaruokapalvelut

Teemu Keränen
puh. 040 142 5065
teemu.keranen@raahenedu.fi

Maatalousala ja koneurakointi

  • maatalouden urakointityöt
  • kaivinkonetyöt
  • traktorien ja kaivinkoneiden kunnostustyöt

Eero Sipola
puh. 040 142 5064
eero.sipola@raahenedu.fi

Parturikampaamopalvelut

Raahen ammattiopiston Oppitukka palvelee arkisin maanantaista perjantaihin. Oppitukka on avoinna myös kesä- ja heinäkuun.

Asiakaspalvelu / Ajanvaraus
puh. 050 371 2350

Rakennusalan työt

Rakennusalan asiakastöinä toteutetaan tilojen saanerausta, perustusten rakentamista sekä talon- ja pienrakentamista.

Jari Kauro
puh. 050 514 4495
jari.kauro@raahenedu.fi

Ravintola-ja pitopalvelut

Kahvitukset, pitopalvelut ja juhlat
Mari Krook
puh. 0400 916 263
mari.krook@raahenedu.fi

Sisustus- ja kalustesuunnittelu

  • sisustus- ja kalustesuunnittelu
  • pintamateriaali- ja värisuunnitelmat
  • irtokaluste- ja tekstiilivalinnat
  • myyntistailaukset
  • tilojen visualisointi

Tuija Nurkkala
puh. 0400 252 138
tuija.nurkkala@raahenedu.fi

Sisärakentaminen

  • katto-, lattia- ja seinäpinnoitustyöt
  • kalusteasentamiset
  • sisäremontit

Jani Lehtoniemi
puh. 0400 667 379
jani.lehtoniemi@raahenedu.fi

Sähkötyöt

Uudis- ja korjauskohteiden sähkötyöt

Harri Jylhä
040 485 4399
harri.jylha@raahenedu.fi

Talotekniikan ala (LVI)

LVI- työt

Reino Tapio
puh. 050 576 6619
reino.tapio@raahenedu.fi

Tapahtuma-ja äänituotanto

  • äänentoistot
  • valaisu
  • äänityspalvelut

Jari Asukas
puh. 0400 597 391
jari.asukas@raahenedu.fi

Verhoilu

  • kalusteverhoilu
  • ajoneuvoverhoilu

Eva Mahlamäki
puh. 040 808 6930
eva.mahlamaki@raahenedu.fi

Valokuvauspalvelut

  • valokuvaus
  • kuvankäsittely

Harri Hemmilä
puh. 040 356 0416
harri.hemmila@raahenedu.fi

Videotuotannot

  • videokuvaukset
  • jälkituotannot
  • streaming

Jussi Kotka
puh. 0400 649 345
jussi.kotka@raahenedu.fi

Www-sivut

  • nettisivustot
  • verkkopalveluiden toteuttaminen

Mika Ekoluoma
puh. 0400 597 293
mika.ekoluoma@raahenedu.fi