Asiakastyöt – Raahen Ammattiopisto

Palveluja halutessasi voit tiedustella asioista ja ottaa yhteyttä kunkin osaston seuraaviin yhdyshenkilöihin: etunimi.sukunimi@raahenedu.fi

Auto-osasto

  • pesut / vahaukset
  • rengastyöt / -tasapainotukset
  • öljynvaihdot / -huollot
  • määräaikaishuollot
  • jarruhuollot / -nesteidenvaihdot
  • katsastustarkastukset
  • ilmastointihuollot
  • 4-pyöräsuuntaukset
  • kansi- / venttiilityöt
  • moottorin ja voimansiirron huollot / korjaukset
  • sähkö- / elektroniikkavikojen luku / etsintä / korjaus
  • alustatyöt
  • pienkoneet


Lisätietoja ja ajanvaraus/tilaukset:

Kari Koskela
kari.koskela@raahenedu.fi
Puh. 040 840 1931

Jari Aitta
jari.aitta@raahenedu.fi
Puh. 050 430 5489

Harri Tyni
harri.tyni@raahenedu.fi
Puh. 050 596 5758

Kone- ja metallityöt

Metalliosasto tekee asiakastöinä erilaisten kappaleiden koneistus- hitsaus- ja levytöitä.

Lisätietoja ja ajanvaraus/tilaukset:
Osastovastaava
Teppo Tuomela
teppo.tuomela@raahenedu.fi
Puh. 050 576 6601

Parturikampaaja

Raahen ammattiopiston Oppitukka palvelee arkisin maanantaista perjantaihin. Oppitukka on avoinna myös kesä- ja heinäkuun.

Asiakaspalvelu / Ajanvaraus
Puh. 050 371 2350

Sähkötyöt

Uudis- ja korjauskohteiden sähkötyöt

Lisätietoja ja ajanvaraus/tilaukset:
Osastovastaava
Harri Jylhä
harri.jylha@raahenedu.fi
Puh. 040 485 4399

Rakennusalan työt

Rakennusalan asiakastöinä toteutetaan tilojen saanerausta, perustusten rakentamista sekä talon- ja pienrakentamista.

Lisätietoja ja ajanvaraus/tilaukset:
Osastovastaava
Jari Kauro
jari.kauro@raahenedu.fi
Puh. 050 514 4495

Laborantti

Analyysipalvelut

Lisätietoja ja ajanvaraus/tilaukset:
Osastovastaava
Kristiina Penttilä
Puh. 050 576 6653
kristiina.penttila@raahenedu.fi

Ravintolaosasto

Kahvitukset, pitopalvelut ja juhlat

Lisätietoja ja ajanvaraus/tilaukset:
Osastovastaava
Mari Krook
mari.krook@raahenedu.fi
Puh. 0400 916 263

Talotekniikan ala (LVI)

LVI- työt

Lisätietoja ja ajanvaraus/tilaukset:
Osastovastaava
Reino Tapio
reino.tapio@raahenedu.fi
Puh. 050 576 6619